Czy ćwiczenia wpływają na twoje zdrowie?

575
Czy ćwiczenia wpływają na twoje zdrowie?
Czy ćwiczenia wpływają na twoje zdrowie?

Naturalnie, że tak, ponieważ ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów na to, aby zachować lepsze zdrowie, poprawić swoją atrakcyjność. Jednakże jak dokładnie wpływają ćwiczenia na twoje ciało? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czy ćwiczenia wpływają na twoje zdrowie?

Zalety uprawiania sportu

Przede wszystkim ćwiczenia mogą zredukować stres nagromadzony w ciągu dnia, nie wspominając o tym, że mogą pomóc ci jaśniej myśleć, poprawić pamięć i inne funkcje poznawcze (szczególnie przydatne przy stresie w pracy). Ponieważ trening zwiększa stężenie hormonu szczęścia (serotoniny), możesz uniknąć niektórych chorób psychicznych (takich jak depresja) spowodowanych zbyt długim siedzeniem w domu i w pracy.

Jak regularne treningi wpływają na ciebie?

Oczywiście na samym początku zwykły trening nie przyniesie ci specjalnych korzyści, ale z drugiej strony po pewnym czasie zaczniesz zauważać różnice – na pewno będziesz szczęśliwszy. Ćwiczenia całego ciała wpływają również na naszą siłę i wytrzymałość mięśniową, co ułatwia nam życie i zwiększa tolerancję na zmęczenie – nie wspominając o tym, że czujemy się bardziej seksowni i jednocześnie atrakcyjniejsi.

Ćwiczenia fizyczne mogą nie tylko przynieść nam wymierne korzyści z fizjologicznych aspektów życia, ale także namacalne korzyści duchowe, ponieważ w rzeczywistości, jeśli jesteśmy w depresji lub poczujemy się gorzej, przypływ serotoniny sprawi, że znów będziemy cieszyć się życiem. Oczywiście nie pomoże to w każdej sytuacji, ale w większości przypadków pomoże też zwiększyć naszą atrakcyjność seksualną, co może przełożyć się na większą możliwość poznania fajnej osoby płci przeciwnej.

Motywacja

Jeśli chcesz ćwiczyć regularnie, to z drugiej strony musisz także ćwiczyć swoją motywację – to zwykle dla wielu osób ogromna przeszkoda przed regularnymi ćwiczeniami. Jednym ze sposobów jest na przykład zatrudnienie trenera osobistego lub po prostu pokazanie swoich postępów w mediach społecznościowych – to z pewnością pokaże Ci, że warto ćwiczyć, ponieważ presja społeczna na Ciebie będzie duża, ponieważ bardzo często sytuacja później będzie wyglądać tak, że ktoś ze znajomych będzie się interesował twoimi postępami. W końcu jeśli zaczniesz odnosić sukcesy, to każdy blog dla mężczyzn będzie się starał uzyskać wywiad z tobą – tak samo jak na przykład z początkowo mało znanym Arturem Szpilką. To normalne, że bardzo ciężko jest zmusić się do ćwiczeń, bo w końcu za każdym razem kiedy ćwiczysz, to katujesz swój organizm, co często nie jest zbyt przyjemne, bo przecież później czeka cię dom, praca – a na następny dzień jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ wszystko to plus dodatkowo zakwasy. Dlatego też trzeba mieć sporo motywacji, aby ćwiczyć i jednocześnie prowadzić normalne życie.

5/5 - (2)