Gdzie oglądać NHL w Polsce?

553

Amerykańska liga hokeja, czyli NHL, to absolutnie najwyższy poziom tej dyscypliny na świecie. Popularność tego sportu w USA i Kanadzie jest ogromna i mało kto jest w stanie dorównać graczom zza Oceanu. Choć hokej w Polsce nie cieszy się największym zainteresowaniem, istnieje grono pilnie śledzące rozgrywki hokeja w Stanach. Gdzie w Polsce można oglądać NHL? Czy transmisje są dostępne w telewizji? Jak oglądać NHL za darmo?

Kto ma prawa do transmisji NHL w Polsce?

Obecnie za pokazywanie NHL w Polsce odpowiada skandynawski serwis streamingowy Viaplay. Serwis wykupił prawa do transmitowania tych rozgrywek w naszym kraju na pięć sezonów, od 2021/22 do 2025/26. Daje mu to sumę mniej więcej 1 400 spotkań hokejowych w tym okresie. Tyczy się to zarówno sezonu zasadniczego, jak i play-offów. Viaplay ma całkowity monopol w kwestii NHL w Polsce. Tyczy się to również meczów gwiazd, NHL Winter Classic, NHL Stadium Series, NHL Heritage Classic i NHL Global Series. Część spotkań posiada polski komentarz, część trzeba oglądać z komentarzem amerykańskim.

Viaplay – czy też raczej NENT Group – chwalił się 18-letnią współpracą z NHL. Amerykańską ligę transmituje również w krajach skandynawskich, bałtyckich oraz na Islandii. Oprócz tego w Polsce Viaplay ma prawa także do szwedzkiej ligi hokejowej do 2024 roku. Jeśli zaś chodzi o NHL, to wcześniej – przez 5 lat – ligę tę pokazywała telewizja publiczna (konkretnie TVP Sport), choć w zakresie mniejszym niż Viaplay.

Gdzie oglądać NHL w telewizji?

Obecnie w Polsce nie ma takiej możliwości. Żaden dostawca tradycyjnej telewizji nie ma praw ani choćby sublicencji na pokazywanie NHL. Amerykański hokej jest dostępny tylko i wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay, ewentualnie na stronach internetowych niektórych bukmacherów, np. STS.

NHL bez większych kłopotów można jednak oglądać na ekranach telewizorów. Viaplay umożliwia zainstalowanie swojej aplikacji na nowszych odbiornikach z dostępem do internetu (smartTV). Wówczas nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, by oglądać hokej w wysokiej rozdzielczości, wybierając dowolne spotkanie.

Mecze ligi NHL online

Obecnie oglądanie NHL jest możliwe tylko i wyłącznie przez internet. Viaplay, posiadające pełnię praw w Polsce, jest serwisem streamingowym, a więc udostępniającym swoje transmisje jedynie online. Nie jest to standardowy kanał telewizyjny, który można “złapać” anteną. 

Dostęp do Viaplay można zyskać na różne sposoby. Najprostszym i najbardziej komfortowym jest zainstalowanie jego aplikacji na telewizorze SmartTV z dostępem do internetu. Apka jest przejrzysta i prosta w obsłudze, zapewnia też dobrą jakość transmisji. Oprócz tego NHL można również oglądać mobilnie, na telefonie lub tablecie, po wcześniejszym ściągnięciu aplikacji ze sklepu Google Play (oprogramowanie Android) lub AppStore (iOS od Apple). Viaplay można również włączyć w przeglądarce internetowej komputera czy laptopa.

Warto także podkreślić, że mecze NHL można oglądać również na stronach internetowych niektórych polskich bukmacherów. Jest to o tyle interesująca opcja, że w takim przypadku ogląda się za darmo!

Czy da się oglądać mecze NHL za darmo?

Tak, w Polsce można oglądać mecze NHL za darmo i to w pełni legalnie! Można to zrobić na platformach zakładów bukmacherskich. Niektóre z nich mają bowiem możliwość pokazywania spotkań NHL na określonych warunkach. Trzeba mieć założone u nich konto, a także obstawić jakiś kupon i mieć środki na koncie. Wówczas zyska się dostęp do darmowych meczów NHL, choć jakość tych transmisji jest znacznie gorsza niż na Viaplay. 

Możliwość oglądania NHL za darmo dają m.in. STS, Fortuna czy Betclic, a warto przyjrzeć się ich możliwościom, dlatego że w wielu przypadkach na amerykańskiej lidze hokeja się nie kończy. Z tego powodu w ofertach bukmacherów dostępne są również m.in. liga szwedzka, słowacka, szwajcarska czy austriacka.

Wpis powstał przy współpracy z portalem betomania.pl

5/5 - (2)