Olej makowy – odkryj jego dobroczynne działanie

563

Słysząc słowo ,,mak”, większość osób pomyśli o czerwonym kwiatku polnym, który często rośnie przy drogach. Jednak tej roślinie zawdzięczamy znacznie więcej niż zdobienie krajobrazu. Z nasion maku wytwarza się bowiem olej makowy, który posiada mnóstwo prozdrowotnych właściwości. W tym artykule omówimy niektóre z nich.

​Olej makowy tłoczony na zimno – czym się wyróżnia?

W zależności od sposobu obróbki, właściwości oleju będą się różnić. Najlepszym tego przykładem jest olej rzepakowy, który kojarzy się z niekoniecznie zdrowym produktem do smażenia. Jednak olej rzepakowy tłoczony na zimno to już cenne źródło kwasów z grupy Omega i innych dobroczynnych składników. Nie inaczej jest z olejem makowym. Będzie on przynosił mnóstwo korzyści dla zdrowia, jeśli zostanie poddany odpowiedniej obróbce. Najważniejsze jest, aby był tłoczony na zimno, nierafinowany oraz niefiltrowany. Czym bardziej naturalny jest olej, tym lepiej. Wysokiej jakości olej makowy będzie pozytywnie wpływał na pracę wątroby i układu sercowo-naczyniowego, obniżał poziom cholesterolu oraz chronił przed miażdżycą. Co ważne, olej poprawi kondycję skóry oraz włosów. Właśnie dlatego warto włączyć go do codziennej pielęgnacji.

​Olej makowy – bezkonkurencyjny kosmetyk

Nie da się ukryć, że naturalne kosmetyki stają się coraz bardziej popularne. Tak samo olej makowy powraca na szczyt, słynąc ze swojego zbawiennego wpływu na skórę. Produkt ten zapobiega powstawaniu zaskórników, rogowaceniu naskórka oraz doskonale nawilża. Do tego zmiękcza, regeneruje i wygładza skórę. Jednak aby odnieść korzyści z tych właściwości, trzeba wybierać oleje pochodzące od producentów rolnych, takich jak https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-makowy-tloczony-na-zimno/. Wysokiej jakości olej makowy może z powodzeniem zastąpić tradycyjne kosmetyki. Warto używać go w połączeniu z innym olejem bazowym lub dodawać do ulubionych formuł. Dzięki zastosowaniu tego naturalnego produktu można odmienić swoją pielęgnację, a co za tym idzie – poprawić stan skóry.

5/5 - (1)