Najskuteczniejsze kosmetyki na powstrzymanie starzenia

358

Im starsi się stajemy, tym nasza skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, przez co staje się luźniejsza, cieńsza oraz  bardziej delikatna. Z tego powodu jej wygląd zaczyna się robić pomarszczony. Proces starzenia się dzielimy na dwa rodzaje: lekkie starzenie i naturalne starzenie się. Ten drugi odnosi się starzenia wraz z wiekiem, kiedy starzenie się jest spowodowane hormonami, genami czy grawitacją. Niestety tym czynnikom człowiek nie jest w stanie się oprzeć. Istnieją różne procesy, które często wpływają na szybsze starzenie się naszej skóry m.in.: zanieczyszczenie powietrza, zmiany pogody bądź światło ultrafioletowe.

Składniki aktywne w kosmetykach

Kosmetyki przeciwstarzeniowe  podzielić możemy na trzy główne kategorie: kosmetyki aktywne biologicznie, nawilżające oraz  przeciwutleniające. Aktywna zawartość składników w każdym z nich jest różna. Największym zagrożeniem dla naszej skóry pod kątem starzenia się są utleniacze. Oczywiście nie możemy zapomnieć o niezdrowej diecie, słońcu czy stresie, dlatego iż te właśnie zagrożenia mogą spowodować rozlewanie się wolnych rodników na skórze, skutkami tego jest ponury wygląd oraz brak możliwości nawilżenia skóry, który będzie widoczny. Z tego właśnie powodu powinno się dbać o  przeciwutleniacze w codziennym życiu, aby nasza skóra była zdrowa. Zalecane jest używanie kosmetyków, które mają na celu zapobiegać starzeniu się i naprawiać skórę. Dodatkowo kosmetyki powodujące wzrost kolagenu mogą złagodzić efekt starzenia.

Ochrona UV i nawilżanie

W przypadku, gdy w naszej skórze poziom wilgoci obniży się, może spowodować to zmniejszenie aktywności proteazy, wówczas zwiększa się ryzyko na złuszczanie się skóry. Składnik nawilżający ma na celu zwiększenie wilgoci skóry poprzez przyciągnięcie wody do warstwy rogowej. Starzenie się odpowiada za powstawanie pigmentacji oraz zmarszczek, degradację bariery skórnej, skutkiem tego mogą być zmiany złośliwe. Dlatego warto zaopatrzyć się w krem przeciwsłoneczny z ochroną UV. Poprzez stosowanie takiego produktu możemy przyhamować uszkodzenia skóry spowodowane przez słońce.

Źródło: https://poradnikbukmacherski.pl/

5/5 - (2)