Koronawirus a zakwasy – czyli problemy z układem ruchowym po kwarantannie

508
Koronawirus a zakwasy – czyli problemy z układem ruchowym po kwarantannie
Koronawirus a zakwasy – czyli problemy z układem ruchowym po kwarantannie

W naszej rzeczywistości każdy, kto musiał pozostać w domu i pracować zdalnie w pierwszym kwartale 2020 roku, dozna uszczerbku na zdrowiu lub pogorszenia stanu zdrowia – ograniczony ruch zazwyczaj powoduje spore problemy zdrowotne.

Koronawirus a zakwasy – czyli problemy z układem ruchowym po kwarantannie

​Kto jest narażony na problemy ze zdrowiem?

Przede wszystkim osoby, które są nieaktywne fizycznie, które po okresie kwarantanny zaczęły nagle ćwiczyć. Wtedy też pojawiają się problemy. Najczęstsze przyczyny urazów to noszenie niewygodnych butów, kontuzja lub przeciążenie swojego organizmu. Z czasem u takich ludzi z racji zwiększonej masy ciała, pojawiają się również inne problemy – jednym z nich jest przykładowo ostroga piętowa.

​Ostroga piętowa

Początkowo pacjent, u którego dopiero formuje się narośl, będzie odczuwał ból pięty podczas chodzenia. Z biegiem czasu ból stanie się bardziej intensywny (nawet gdy osoba siedzi lub leży). Pacjenci często uskarżają się na odczuwanie bólu w tylnej części stopy lub w środkowej części pięty. W wyniku długotrwałego stanu zapalnego na pięcie mogą gromadzić się złogi wapnia, przez co w okolicach pięty tworzy się narośl zwana ostrogą piętową.

Głównym sposobem leczenia tego schorzenia jest stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Oprócz tej metody leczenia, w tym przypadku do odpowiednich środków uzupełniających należy rehabilitacja pacjenta falami uderzeniowymi. Naturalnie nie każdy z nas ma takie zaawansowane problemy, dlatego też przejdźmy do częściej występujących problemów.

​Bolesne zakwasy

Naturalnie nie każdy ma takie ostre reakcje organizmu na brak ruchu, jednakże z czasem nasz organizm na pewno się osłabi, dlatego też nic dziwnego, że przy pierwszych treningach na pewno będziesz odczuwał zakwasy. Niestety, ale kiedy zaczynasz uprawianie sportu po długim okresie przerwy, to normalna reakcja organizmu, dlatego też warto jest wspomagać się takimi środkami jak aminokwasy, ponieważ zwykle pomagają one w zniwelowaniu skutków zakwasów, oraz sprawiają, że następnego dnia do pracy nie obudzimy się całkowicie nie do życia.

​Ból stawów

To coraz częstsza przypadłość osób, które osiągnęły już wiek dorosły. Zwiększona waga oraz brak ruchu powodują, że stawy się degenerują i mogą zacząć sprawiać problemy. Niestety, ale jedyną opcją jest zrzucenie wagi, co naturalnie nie jest łatwe, ponieważ większość obostrzeń nadal obowiązuje, jednakże jeśli dostosujesz odpowiednią dietę pod swoje wymagania, oraz poświęcisz na to trochę czasu, to na pewno uda ci się osiągnąć zamierzony efekt.

5/5 - (3)