Jaki ciśnieniomierz naramienny kupić?

321

Wysokie ciśnienie to w naszych czasach choroba cywilizacyjna. Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił dane, które pokazują, że już co 3 Polak ma nadciśnienie. To już nie są przelewki, warto poznać sposoby jak zadbać o swoje zdrowie. Na szczęście są urządzenia, które pomagają to ciśnienie obserwować i dzięki nim szybko reagować. Poniżej przedstawiamy trzy urządzenia, nad którymi warto się pochylić.

Co to w ogóle jest ciśnieniomierz naramienny ?

Jest to najbardziej popularny przyrząd do sprawdzania czy nasze ciśnienie jest na właściwym poziomie. Najważniejszą jego częścią jest mankiet. Dobierany jest do średnicy ramienia, a później ubierany poniżej łokcia. Musimy pamiętać, aby ręka, na którą zakładamy ciśnieniomierz była pozbawiona ciuchów. Sprzęty możemy podzielić na elektroniczne i zegarowe. Elektroniczne wykorzystują metodę oscylometryczną, co oznacza, że ciśnienie tętnicze jest odczuwalne poprzez strumień krwi. Krew przepływa pod mankietem i powoduje drgania. Zegarowy ciśnieniomierz ma mechanizm sprężynowy i bazuje na metodzie osłuchowej. Jest też trudniejszy do obsługi. 

Czym się charakteryzują najlepsze ciśnieniomierze?

Trzeba wiedzieć, że na rynku znajdziemy mnóstwo różnych sprzętów. Różnią się pomiędzy sobą zasadą działania, ilością funkcji oraz ceną. To czym wyróżniają się najlepsze to możliwość dokonania najbardziej dokładnego pomiaru ( błąd pomiaru wynosi do 3 mm Hg), prostotą użytkowania, szczególnie jeśli ma to być sprzęt dla seniorów, oraz jakość jego wykonania- ma być to bowiem sprzęt na lata. 

Model Elite I Polska Marka GESS

Ciśnieniomierz Elite to dobry i tani sprzęt. Urządzenie jest łatwe w użytkowaniu, posiada duży i przejrzysty ekran. Posiada detektor nieregularnego bicia serca, które jest oznaką arytmii. Przyrząd możemy kupić w zestawie z zasilaczem lub bez. Jest to jeden z najtańszych modeli na rynku. Z uwagi na prostotę w użytkowaniu jest szczególnie polecany osobom starszym. 

Omron M3 Comfort

Kolejne urządzenie warte uwagi. Posiada mnóstwo zalet takich jak: wskaźnik poprawnie nałożonego mankietu, czujnik ruchu, wykrywanie nadciśnienia czy nieregularnej pracy serca. To idealne urządzenie dla osób, którym zależy na nowoczesnym sprzęcie za niewygórowane pieniądze. 

Ciśnieniomierz zegarowy GESS Standard

Urządzenie, które jest używane zarówno w warunkach domowych jak i gabinetach lekarskich. Jest niedrogie, jednak nieco trudniejsze w obsłudze niż ciśnieniomierz elektroniczny. Pomaga jednak również w odsłuchu bicia serca za pomocą stetoskopu. Polecany jest więc osobom, które nie tylko mają problemy z ciśnieniem ale również mają inne choroby układu krążenia. 

Nadciśnienie tętnicze dotyka coraz młodsze osoby. Warto więc zainwestować w sprzęt, który ułatwi nam obserwowanie organizmu i reagowanie w porę.

5/5 - (1)