Czy stres wpływa na nasze zdrowie i urodę?

276

Stres to czynnik dotyczący każdej osoby na świecie. Jeśli chcemy szukać pewnika, który wpływa na całe społeczeństwo, to właśnie on. Stres jest na tyle szerokim zagadnieniem, że przez  lata specjaliści przeprowadzili mnóstwo badań, kategoryzując i oceniając wydarzenia, które są dla człowieka stresujące. Dziś pewnym jest, że stres negatywnie na nas wpływa. Ale – są też sytuacje stresowe, które pobudzają człowieka do działania. Jest to potocznie zwany stres motywujący i dotyczy tych sytuacji, w których reasumując stres wpływa na nas pozytywnie. 

To wszystko dla adrenaliny 

Adrenalina jest tak zwanym hormonem stresu. Uwolnienie się adrenaliny do organizmu skutkuje natychmiastowym zwiększeniem przygotowania ciała do odpowiedniej reakcji. W sytuacjach faktycznie stresowych, nowych, niezaplanowanych jest to uczucie być może średnio przyjemne, jednak reakcja każdego człowieka na adrenalinę jest inna. Niektórzy zapewniają sobie świadomie dawkę adrenaliny, a podmiotem odpowiedzialnym za to są Polscy bukmacherzy online. Obstawienie rozgrywki sportowej to często tylko dodatek, który potęguje emocje. Kiedy oglądamy mecz czy inne sportowe widowisko, na które postawiliśmy głos, każda sytuacja na boisku jest dla nas dodatkowo emocjonująca. Co ważne, taki rodzaj stresu działa na organizm zupełnie inaczej, niż stres spowodowany przewrotnością losu, na który nie byliśmy przygotowani. 

Stres a uroda 

Skóra jest elementem niezaprzeczalnie istotnym, jeśli mowa o urodzie. To właśnie na ten element ludzkiego ciała, stres wpływa w znaczącym stopniu. Poddana dużej dawce stresu skóra zaczyna tracić swoje właściwości. W konsekwencji staje się szara i niemiła w dotyku. Skóra osoby, która nadmiernie stresuje się, zaczyna być cienka i słaba. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, które postarzają wizualnie człowieka. Co ważne, wcale nie trzeba być osobą dojrzałą, aby stres odbija piętno na twarzy. U niektórych osób, niezależnie od wieku, wskutek stresu, twarz zaczyna obfitować w trądzik oraz inne niepożądane elementy. 

Czy stres wpływa na zdrowie? 

Przede wszystkim, przeciętny człowiek nie ma co obawiać się normalnej dawki stresu. Każdy jest na niego narażony, a chcąc usilnie go unikać, wpadniemy w kolejną stresującą sytuacje. Stres negatywnie zaczyna wpływać na zdrowie dopiero w momencie, gdy towarzyszy nam jego nadmiar. Głównie stres wpływa na zmniejszenie odporności organizmu. Osłabione ciało jest podatniejsze na inne dolegliwości. Ponadto stres może generować takie choroby jak cukrzyca, nadciśnienie, otyłość i inne. Zatem unikaj stresu, jeśli tylko możesz. 

Stres to normalny element życia

Dokładnie tak. Każdy narażony jest na stres w większym lub mniejszym stopniu. Przede wszystkim najbezpieczniej jest pogodzić się z tym, że stres nie jest unikniony. Co istotne, nie można oceniać reakcji innych na daną sytuację; każdy inaczej odbiera daną sytuację. W momentach, gdy nie radzimy sobie ze stresem, warto nad tym popracować. Skuteczne metody pozwalają negatywną energię przetransformować w moc do działania.

5/5 - (1)