Wyprawka szkolna – co zapewnić uczniowi przed nowym rokiem szkolnym?

620

Nauka w szkole zmieniła swój format. Miała na to wpływ pandemia, ale także postępująca w wielu dziedzinach życia digitalizacja – w tym także edukacji. Przygotowując się do skompletowania wyprawki szkolnej, trzeba zakupić nie tylko przybory i podręczniki, lecz także wybrać stabilne łącze i ochronę Internetu, aby umożliwić uczniom swobodne i bezpieczne korzystanie z sieci w celu nauki zdalnej oraz poszerzania wiedzy.

Wyprawka szkolna – jak przygotować ucznia do zajęć online?

Zajęcia online odbywają się za pomocą takich komunikatorów, jak Microsoft Teams lub Skype. Uczniowie mają kontakt z nauczycielami właśnie za pośrednictwem tych platform. Można z nich korzystać z poziomu urządzeń mobilnych, jednak poszczególne zadania i obowiązki wymagają również pracy w chmurze, a w tym przypadku wygodniej korzystać z komputera.

Ważnymi elementami są również dobra kamera i mikrofon. W przypadku laptopów nie trzeba martwić się o te części wyposażenia. Jednak jeżeli uczeń miał wcześniej tylko komputer stacjonarny, niezbędne będzie dokupienie tych urządzeń. Najważniejszą kwestią jest jednak łącze internetowe. Dzięki stabilnemu połączeniu uczeń może liczyć na płynność działania, co jest niezwykle ważne, na przykład jeżeli chodzi o lekcje, wykłady czy projekty online, a także pracę w chmurze. Płynność zapewni symetryczny Internet światłowodowy.

Internet światłowodowy – dlaczego warto go wybrać?

Głównymi atutami Internetu światłowodowego są prędkość łącza i   stabilność. Korzystając z Internetu,można osiągać znakomite wyniki w nauce, jednak w sieci czyhają także liczne zagrożenia, przed którymi warto chronić dane i sprzęt. Szybkie łącze pozwoli lepiej działać programom antywirusowym i wykrywać zagrożenia, na przykład poprzez błyskawiczną aktualizację bazy wirusów czy wykrywanie niebezpiecznych witryn. Dlatego zapewnienie ochrony Internetu światłowodowego jest bardzo ważną częścią nie tylko wyprawki szkolnej, lecz także standardowego użytkowania komputera.

Do najlepszych rozwiązań należy Internet światłowodowy przesyłany łączem symetrycznym. Wyróżnia go taka sama prędkość pobierania i wysyłania danych. W przypadku innych rozwiązań technologicznych ta proporcja zaburzona jest na korzyść prędkości pobierania. Jeśli wybierzemy światłowód, istnieje bardzo nikłe prawdopodobieństwo, że niektóre opcje dostępne w Internecie będą się zacinać lub działać niepoprawnie.

Jacy dostawcy oferują Internet światłowodowy?

Internet światłowodowy oferują tacy dostawcy, jak UPC, Orange i INEA. Ich pakiety mogą różnić się ceną oraz stosowanymi technologami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ofertę operatora INEA. To właśnie ten dostawca proponuje Internet światłowodowy dostarczany łączem symetrycznym. Zapewnia on przepustowość na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s. Dla porównania: łącze UPC i Orange może uzyskać prędkość działania do granicy 1 Gb/s.

Szybkie łącze pomaga w nauce, a wybór odpowiedniego pakietu ochrony Internetu zabezpiecza przed cyberzagrożeniami i pozwala cieszyć się płynnością wykonywanych zadań. Jest także niezbędne w trakcie korzystania z komunikatorów oraz aplikacji w chmurze.

5/5 - (1)