Niezbędne akcesoria dla domowego baristy – najlepsze gadżety dla kawoszy!

339

Kawę kochają niemal wszyscy, ma ona wiele cennych właściwości, a sposobów na jej urozmaicenie jest mnóstwo. Warto zagłębić się w przygotowywanie tego wspaniałego napoju i cieszyć się jej przepysznym smakiem nie tylko w drogich restauracjach, ale też we własnym domu. Jak poprawić swoje umiejętności i nauczyć się przygotowywać lepszą kawę?

Żeby stworzyć kawę idealną, należy poznać różne metody jej parzenia, nauczyć się odróżniać jej smaki  oraz dodatki. Każdy ma inny gust i jedni poczują się spełnieni idealnie przygotowanym espresso, a część osób zdecydowanie będzie wolało cappuccino.

Jaki sprzęt pomoże przygotować najróżniejsze rodzaje kawy?

Ekspresy do kawy to zdecydowany must have każdego smakosza tego napoju. Do wyboru są różne modele, które różnią się pod wieloma względami. Popularne są ekspresy automatyczne, które pozwolą na szybkie i wygodne przygotowanie ulubionej kawy. Dla osób, które mają więcej czasu i chęci, dobrym wyborem będzie ekspres kolbowy. Posiadanie takiego sprzętu jest niezwykle pomocne, ale nie do końca niezastąpione. Jeśli budżet nie przewiduje zakupów dość drogich sprzętów, to są inne, skuteczne sposoby, na dużo tańsze przygotowanie kawy.

Kawiarka – czym jest i dlaczego warto ją kupić?

Ekspresy są dobrym wyborem, jeśli ktoś może pozwolić sobie na większy wydatek i ma dość dużo wolnego miejsca na kuchennym blacie. Niższym kosztem i zajmując mniej przestrzeni, można przygotować kawę za pomocą kawiarki. Jest to z pozoru skromne urządzenie, które dzięki wykorzystaniu ciśnienia, pozwoli zaparzyć nawet bardzo mocną kawę. Wybór kawiarek jest duży i z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni do swoich potrzeb.

Niezbędne akcesoria dla domowego baristy – młynek do kawy. 

Są produkty, które po prostu domowy barista mieć musi i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Tak jest w przypadku młynka, który jest niezbędny do zmielenia aromatycznych ziaren kawy. Do wyboru są różne modele, a wiele z nich będzie nadawać się na każdą kieszeń. Do wyboru są ręczne oraz elektryczne młynki, a ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych.

Termometr do mleka – niezbędnik czy zbędny gadżet?

Temperatura ma duży wpływ na smak, a w przypadku mleka również na jego spienianie. Żeby przygotowana kawa cieszyła przepyszną i stabilną pianką, to kontrolowanie temperatury mleka jest niezwykle ważne. Zdecydowanie jest to dobra inwestycja dla każdego, domowego baristy.

Każdy fan kawy z mlekiem doceni również dzbanek, który jest przeznaczony do jego spieniania. Dzięki swojej budowie pozwoli on sprawniej i wygodniej przygotować mleczny napój.

Pisaki i szablony do dekorowania kawy – urozmaicenie każdego dnia! 

Kawa może wywoływać uśmiech nie tylko swoim wspaniałym smakiem, ale też atrakcyjnym wyglądem. Wzorki na kawie, które tworzy się za pomocą mleka, są dość trudne do wykonania, dlatego warto wspomóc się specjalnymi gadżetami. Dużą popularnością cieszą się specjalne pisaki, którymi można tworzyć rozmaite wzory. Napełnione pysznymi sosami, nie tylko pozwalają na ciekawe dekoracje, ale podkręcają też smak kawy. Można również użyć gotowych szablonów, na które sypie się np. kakao. Niezbędne akcesoria dla domowego baristy, to nie tylko łatwiejsze zdobywanie nowych umiejętności i poznawanie metod parzenia kawy, ale też wspaniała zabawa i ogromna satysfakcja. 

5/5 - (1)