Jakie sporty cieszą się największym zainteresowaniem bukmacherów?

476

Z roku na rok zakłady bukmacherskie cieszą się coraz to większym zainteresowaniem wśród ludzi. W ofercie bukmacherów mamy wiele dyscyplin sportowych do wyboru. Jednak tylko najlepsi bukmacherzy potrafią zaspokoić prawdziwego gracza. Doskonale wiedzą co powinni mieć w swojej ofercie i jak bogata musi być, by zyskiwać nowych graczy i mieć przewagę nad innymi. Poniżej spróbujemy zobaczyć jakie sporty są najczęściej obstawiane u bukmacherów.

Najpopularniejsze sporty 

Jeśli chcemy mówić o tym, jaki sport jest najpopularniejszy u bukmacherów, powinniśmy na to patrzeć wielowymiarowo, ponieważ wszystko zależy od paru czynników między innymi takich jak:

  • o jakim kraju jest mowa,
  • jak duże zainteresowanie jest danym sportem,
  • ilość wariantów danego zakładu.

Tak jak widzimy, wynika z tego to, że w kraju takim jak Stany Zjednoczone będzie królował baseball, rugby czy hokej. Natomiast w Polsce nie są to tak rozwinięte dyscypliny, aby ludzie robili zakłady na te sporty.

Istnieje jednak wiele dyscyplin sportowych, których popularność jest taka sama w każdym kraju nieważne czy bogatym, czy biednym. Mamy tu między innymi takie sporty jak:

  • piłka nożna,
  • koszykówka,
  • formuła 1,
  • siatkówka,
  • piłka ręczna,
  • boks,
  • MMA.

Czynniki wpływające na popularność

Wszystko zależne jest od paru czynników, najważniejszy z nich jest taki czy dany sport możemy bez problemu obejrzeć w telewizji, czy internecie. Jak bardzo dany sport jest spopularyzowany i reklamowany. Wpływ sponsorów jest także bardzo ważny w tym kontekście, przykładowo zobaczymy jakąś rzecz reklamowaną przez piłkarza X który jest popularny. Kibic który to obejrzy nie dość, że będzie chciał tę rzecz, to wie kim jest ten piłkarz i co robi. Istnieje też szansa, że zobaczy sobie jaką dyscypliną się zajmuje i może się zainteresuje.

Formy obstawiania

Bardzo często najlepsi bukmacherzy mają bardziej rozbudowaną ofertę dotyczącą popularniejszych sportów niż pozostałych. Możemy zobaczyć to na przykładzie piłki nożnej, gdzie możemy postawić swoje pieniądze nie tylko na wygraną danej drużyny czy remis, ale także na ilość goli zdobytych w pierwszej połowie, czy bilans bramkowy. Jest to kolejny wyznacznik tego, który sport jest popularny wśród grających. 

Esport, dziedzina która podbija bukmacherów

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością wśród grających cieszy się esport. Jak wiadomo, toczy się spora dyskusja nad tym, czy esport to tak naprawdę sport, jednak wiadomo jedno, że bukmacherzy przyjmują dużo zakładów dotyczących tej kategorii. Największą popularność ma wśród tych młodszych graczy, dla których jest to bardzo ciekawe i powoli są znudzeni tradycyjnymi dyscyplinami sportowymi.

Podsumowanie

Jak widzimy, istnieje wiele dyscyplin które są popularne w zakładach bukmacherskich. Nie ma typowego jednego najpopularniejszego sportu, który powinno się obstawić, by wygrać. Należy pamiętać o tym, by był to w 100 procentach legalny bukmacher nie ważne, jaką dyscyplinę sportową chcemy obstawić. Legalność takiego zakładu jest najważniejsza!

5/5 - (3)