Jak zadbać o swoje zdrowie i kondycję zimą?

253

Wielkimi krokami do naszego kraju zbliża się okres zimowy. Już teraz pogoda zaczyna mocno się psuć. A to dopiero początek. Zastanawiasz się, jakie kroki podejmować, aby w tym okresie cieszyć się dobrym zdrowiem i odpowiednią kondycją? Sprawdź kilka porad, a następnie zacznij stosować te wskazówki w praktyce.

Jeśli pogoda na to pozwala, to nie rezygnuj z ruchu na świeżym powietrzu

Podstawą odpowiedniego funkcjonowania całego organizmu jest ruch. Nie musisz koniecznie biegać, jeśli nie lubisz tej aktywności fizycznej. Eksperci rekomendują, aby ruszać się minimum 30 minut w trakcie każdego kolejnego dnia. Jeśli pogoda będzie zatem sprzyjała, to warto wyjść na dwór. Możesz np. zdecydować się na zwykły spacer. Eksperci od medycyny zaznaczają, że warto (w miarę możliwości) robić kilka tysięcy kroków dziennie. Jeśli zaś Twój organizm przyzwyczai się do tego podstawowego wysiłku, to potem będziesz mógł np. zwiększyć intensywność. Chodzi nam tutaj o trucht i bieganie w dalszej kolejności. Na co dzień jesteś fanem sportu? Nie ukrywasz, że obstawiasz zakłady bukmacherskie? Co ciekawe, możesz to robić nawet spędzając czas na dworze. Najlepsi bukmacherzy oferują bowiem rozmaite opcje na tej płaszczyźnie. Masz okazję np. typować w punktach stacjonarnych. Nie ma problemu, by grać w sieci dzięki aplikacjom mobilnym. Jeśli zatem planujesz coś obstawić, to jak najbardziej będzie taka właśnie okazja. Nawet w trakcie aktywnego spędzania wolnego czasu na dworze.

Czym cechuje się właściwa dieta w okresie zimowym?

Ruch to jeden z najważniejszych fundamentów na tej płaszczyźnie. Co jeszcze się liczy? Na pewno jest to odpowiednia dieta. O czym należy pamiętać w ramach tego zagadnienia w czasie trwania okresu zimowego? Szczególnie trzeba zadbać o to, by spożywać cztery, pięć posiłków mniej więcej w równych odstępach czasowych. W każdym z nich powinny być odpowiednie wartości tłuszczy, białek oraz węglowodanów. Nie zaszkodzi zapisać się na wizytę do dietetyka. Dzięki temu będziesz miał odpowiednie menu dopasowane do Twojego aktualnego stanu. Eksperci biorą zaś pod uwagę wiek, płeć, rodzaj wykonywanej pracy na co dzień itd. Dzięki temu jadłospis zawiera odpowiednie witaminy oraz składniki mineralne. W czasie okresu zimowego nie można zapominać o spożywaniu odpowiedniej ilości warzyw i owoców. Dobrze byłoby jeść takie rzeczy, które pozytywnie wpływają na pracę układu odpornościowego. W razie czego możesz wspomagać się stosownymi suplementami diety.

Bardzo ważny jest także wypoczynek

Eksperci zaznaczają, że w czasie okresu zimowego ludzie bardziej odczuwają zmęczenie. Nie da się ukryć, że pogoda robi swoje. W trakcie zimy warto szczególnie zadbać o odpoczynek. Zaleca się spanie przez minimum osiem godzin. Ewentualnie możesz także zdecydować się na krótkie drzemki, które fajnie regenerują. Co jeszcze jest ważne? Warto zdecydować się na relaksujące, gorące kąpiele, które w czasie nie do końca sprzyjających warunków pogodowych są bardzo wskazane.

5/5 - (1)