Jak wybrać skuter wodny

535

Sporty motorowodne mają wielu zwolenników. Czy można się temu dziwić? Rozwijanie zawrotnych prędkości na wodzie zawsze dostarcza olbrzymiej adrenaliny, sprawiając że krew w żyłach płynie szybciej. Jeśli i ty chcesz poczuć wiatr we włosach śmigając po falach, warto pomyśleć o zakupie skutera wodnego.

Skuter wodny – co to takiego?

Na pewno znane ci są skutery do jazdy po drogach i być może skutery śnieżne. Skutery wodne nie różnią się wiele od tych ostatnich. Różnica polega na tym że skuter wony wyposażony jest w silnik i śmigło, które wirując w wodzie powoduje że skuter płynie do przodu lub na boki. To właśnie możliwość skręcania podczas jazdy pozwala na wyczynowe pływanie skuterem po wodzie, tworząc na nim najróżniejsze kombinacje. Podoba ci się perspektywa pływania na skuterze? W twojej okolicy jest wiele miejsc, w których można uprawiać sporty motorowodne? Dobrze się składa – dowiesz się tutaj na co zwracać uwagę przy zakupie.

Skuter nowy czy używany?

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy kupić skuter fabrycznie nowy, czy może używany? Każdy z tych wyborów ma swoje wady i zalety. Kupując coś nowego mamy pewność iż nikt wcześniej nie korzystał z tego sprzętu i jest dokładnie w takim stanie, w jakim opuścił fabrykę. Czy jednak nowy skuter wodny ma wady? Do takich można zaliczyć wysoką cenę. Decydując się na skuter używany, będziemy mogli go kupić nawet za połowę wartości nowego sprzętu. Wybór jest zatem podyktowany budżetem, który na ten cel przeznaczyliśmy, jak również naszymi oczekiwaniami. Jeśli lubisz mieć pewność że wszystko jest OK, a ewentualne usterki uda się naprawić bezpłatnie na gwarancji, kupno nowego skutera jest słuszną decyzją.

Moc silnika

Moc silnika będzie decydować o tym, jak szybko skuter może się przemieszczać po wodzie. Im większa jest moc, tym szybciej oczywiście skuter może pływać i rozwijać duże prędkości. Jednak nie tylko moc silnika jest ważna, ale również pojemność i moment obrotowy. Niski moment obrotowy sprawia że skuter dostarczy większej frajdy przy zachowaniu minimalnego spalania paliwa.

Wielkość skutera

Podróżowanie ze skuterem wodny na pewno będzie wymagać posiadania dedykowanej do tego celu przyczepy samochodowej. Musi ona być wyposażona w najazdy, tak by móc bezpośrednio zwodować skuter z brzegu. Od wagi skutera zależeć również będzie waga, wymiar oraz konstrukcja przyczepy. Zazwyczaj skutery wodne ważą kilkaset kilogramów, ale można spotkać i cięższe maszyny, najczęściej przeznaczone do zaawansowanego użytku. Rzecz jasna skutery napędzane są silnikami spalinowymi – benzynowymi. Czy zakup używanego skutera wodnego jest kosztowny? Spokojnie, kredyt gotówkowy na pewno wystarczy na zakup. Jeśli dobrze poszukamy, w cenie do kilkunastu tysięcy złotych uda nam się kupić sprzęt sprawny i niezawodny, dający mnóstwo radości z korzystania z niego. Jeżeli chcesz kupić skuter wodny prosto z fabryki, będzie to nas kosztować około 30 tysięcy złotych – zależnie od marki, modelu i rodzaju silnika, który został w skuterze zainstalowany.

5/5 - (2)