Jak uprawiać sport w sezonie zimowym?

612

Uprawianie sportu w warunkach, jakie prezentuje nam pogoda, jest dość…. Nietypowe, z racji tego, że jednego dnia jest -15, drugiego już kilka stopni na plusie – jak więc uprawiać sport, aby nie zwariować przy tej szalonej pogodzie? O tym dowiesz się już za chwilę!

Ćwiczenia w swoich czterech kątach są dobrym pomysłem

Ćwiczenia w domu są zwykle wygodniejsze niż te na świeżym powietrzu, ale zależy już to od osobistych preferencji. W końcu, jeśli możesz, najlepiej jest założyć siłownię w domu i zainstalować bieżnię oraz inny sprzęt siłowy, który pomoże Ci przetrwać okres zimowy bez przerw w ćwiczeniach. Oczywiście zakup sprzętu to pierwszy krok, bo trzeba jeszcze ćwiczyć – najlepiej zaplanować cały tydzień ćwiczeń – oczywiście wplątując w to również dni, w którym odpoczywasz.

Jak ćwiczyć na zewnątrz?

Jeśli chcesz ćwiczyć na zewnątrz, to teraz masz na to okazję, z racji tego, że teraz jest stosunkowo znośne w ciągu dnia, dlatego najlepiej zacząć ćwiczyć w dzień – ale najpierw sprawdź pogodę! Tak naprawdę to pierwsze twoje ćwiczenia na dworze będą najtrudniejsze, bo po rygorystycznym treningu Twoje ciało będzie bardziej podatne na choroby z powodu zmęczenia, a niska temperatura nie pomoże ci w regeneracji w tym wypadku, prawda? Dlatego też, kiedy próbujesz ćwiczyć na zewnątrz, przy tych temperaturach co są teraz (około 1 stopień na plusie) to nadal musisz lekko rozgrzać i zakryć twarz, ponieważ pomoże to zapobiec wychłodzeniu twojego gardła.

Motywacja a ty

Niestety, ale każda runda ćwiczeń to katorga twojego ciała – i żeby ćwiczyć regularnie, musisz zdać sobie sprawę, że naprawdę chcesz to zrobić. Nie ma innego wyjścia, bo chociaż jest to trudne, byłoby lepiej, gdybyś uświadomił sobie, że nikt nie zrobi tego za Ciebie. W końcu im wcześniej zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie, bo uprawianie sportu to nie tylko rozwój osobisty, ale także przyszłe możliwości zarabiania pieniędzy – i o tym każdy blog dla mężczyzn trąbi w Internecie – bo w końcu możesz zostać zawodowym sportowcem, a nawet zostać trenerem, bądź kimś więcej związanym ze sportem, ale to wszystko zależy już od ciebie.

Znajdź partnera do ćwiczeń!

Wspólne ćwiczenia mogą dodatkowo pomóc wzmocnić wzajemne relacje, ale to od Ciebie zależy, czy dasz radę przekonać partnera do tego ponieważ ostatecznie trudno jest przekonać innych do ćwiczeń, szczególnie z racji tego, że jest zimno, a twoja druga połówka niekoniecznie będzie miała ochotę na ćwiczenia.

4.9/5 - (55)