Działanie i skuteczność tabletek na odchudzanie

349

Nieprawidłowa masa ciała, nadmierna kumulacja tkanki tłuszczowej to symptomy stanu, z którym należy walczyć. Nadwaga, otyłość nie są uosobieniem zdrowia. W obawie przed rozwojem chorób, któremu każdy nadprogramowy kilogram może sprzyjać, a także z uwagi na niekorzystny wygląd sylwetki coraz więcej osób sięga po tabletki odchudzające.  Jak działają takie środki i czy faktycznie mogą pomóc w odchudzaniu?

Jak działają tabletki odchudzające?

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie na rynku przybywa środków na odchudzanie. Oprócz tradycyjnych tabletek pojawiają się także tabletki musujące, kapsułki, a ze środków stosowanych zewnętrznie plastry,  Działanie tabletek na odchudzanie jest bardzo pożądane, bo pomagają na problemy stanowiące często istotną przeszkodę w próbach zmniejszania masy ciała. W zależności od tego co oferują, mogą:

  • przyspieszać metabolizm,
  • ograniczać łaknienie, a do tego zmniejszają apetyt na słodycze,
  • zmniejszać wchłanianie tłuszczy z pożywienia,
  • nasilać procesy termogenezy,
  • zapewniać uczucie sytości po jedzeniu,
  • wzmacniać mięśnie i pomagać budować masę mięśniową,
  • skracać czas regeneracji po wysiłku fizycznym,
  • zapewniać detoksykację, czyli oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn, mogących utrudniać odchudzanie.

Jakie substancje aktywne powinny zawierać tabletki odchudzające?

Właściwości odchudzające przypisywane są wielu naturalnym substancjom. Część z nich jest znana z medycyny naturalnej. Środki o nieudokumentowanym, podejrzanym składzie powinny wzbudzić czujność. Nie należy kupować produktów na odchudzanie z niesprawdzonych źródeł. Wato być dociekliwym i sprawdzać substancje aktywne preparatu. Poznanie ich może pomóc w wyborze odpowiedniego środka na indywidualne problemy związane z odchudzaniem. Wiele różnych substancji kryje w sobie całą paletę cennych właściwości. W ostatnim czasie wzrosła też popularność naturalnych substancji występujących w organizmie, które korzystnie jest uzupełniać dodatkowo.

  • Kofeina działa termogenicznie, likwiduje uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego, co jest bardzo przydatne w odchudzaniu wspartym aktywnością fizyczną. Poprzez wpływ na wzrost glukozy we krwi hamuje apetyt. Świetnie działa na tempo przemiany materii. 
  • Pieprz cayenne przyspiesza metabolizm oraz znacząco zwiększa wytwarzanie ciepła, redukując kalorie. Jest źródłem kapsaicyny, która hamuje wytwarzanie białek biorących udział w tworzeniu się adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. 
  • Błonnik pokarmowy – zapewnia uczucie sytości na długi czas po trafieniu do układu pokarmowego, gdyż pęcznieje i zwiększa objętość w żołądku.
  • Chrom reguluje poziom cukru we krwi, a do tego wspomaga ograniczanie apetytu i przyspiesza spalanie tłuszczów.
  • Guarana jest źródłem kofeiny powodującej efekt termogeniczny. Działa pobudzająco, zmniejszając zmęczenie. Ma działanie odtruwające i oczyszczające, pomagając w detoksykacji organizmu.
  • L-karnityna nasila spalanie tłuszczu, uczestniczy w metabolizmie lipidów, pomaga wykorzystać nagromadzony tłuszcz jako paliwo, czyli źródło energii.

Czy tabletki na odchudzanie są skuteczne?

Skuteczność środków na odchudzanie jest uzależniona nie tylko od substancji aktywnych zawartych w składzie. Istotne znaczenie ma ich stężenie. To dlatego pijąc kawę czy zieloną herbatę, często nie w sposób zauważyć efekty, ale przyjmując tabletki z kofeiną czy zieloną herbatą można zauważyć znaczący ubytek tkanki tłuszczowej. Suplement z kofeiną ma o wiele lepsze, efektywniejsze działanie w walce z nadwagą w porównaniu z wypijaniem kilku filiżanek kawy dziennie. Na spadek masy ciała wpływ ma wiele czynników, a tabletki odchudzające stają się cennym wsparciem, zwłaszcza gdy same ćwiczenia czy dieta nie przynoszą takich rezultatów, jakich oczekiwano. Ważne jest, by miały sprawdzony, pewny skład i cieszyły się dobrymi opiniami wśród specjalistów. 

5/5 - (2)