Czym są napoje witaminowe i kiedy warto po nie sięgać?

1021

Napoje witaminowe to świetne uzupełnienie codziennej diety, jednak trzeba pamiętać o tym, aby kupować porządne produkty. Niestety, wciąż wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że napoje energetyczne i napój izotoniczny oznaczają ten sam produkt. W praktyce natomiast inne jest nie tylko działanie poszczególnych napojów, ale przede wszystkim ich skład. Dobry napój witaminowy składa się ze składników, które mają korzystny wpływ na organizm, czego niestety nie da się powiedzieć o innych produktach.

  1. Jakie napoje witaminowe są najlepsze?
  2. Czy napoje energetyczne i napoje izotoniczne oznaczają ten sam produkt?
  3. Polecany napój izotoniczny

O ile więc nie ma wątpliwości, że taki produkt świetnie sprawdzi się w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego (nie tylko ugasi pragnienie i dostarczy witamin, ale też pozwoli uzupełnić składniki mineralne), to przed zakupem należy upewnić się, że jest to produkt o dobrym składzie. Dzięki poniższym wskazówkom bez problemu znajdziesz dla siebie takie napoje, które będą miały pozytywny wpływ na całe ciało i będziesz mógł po nie sięgnąć momencie, w którym zauważysz spadek formy.

Jakie napoje witaminowe są najlepsze?

Obecnie producenci wprowadzają do sprzedaży wiele różnych produktów, które na pierwszy rzut oka mają podobne działanie. Często obiecują, że ich napój zawiera witaminy, magnez oraz pozwala uzupełnić inne niedobory składników, co ma mieć dobre działanie dla organizmu. Należy jednak zawsze sprawdzać skład produktu, bo tylko niektóre preparaty witaminowe rzeczywiście przysłużą się organizmowi. Przede wszystkim po treningu powinno się napić napoju bez konserwantów i sztucznych aromatów. Warto też sprawdzić, czy w produkcie znajduje się witamina B (oraz B3). Jeżeli natomiast ktoś musi unikać glutenu, powinien upewnić się, że produkty mogą być przez niego bezpiecznie stosowane. Bezglutenowa dieta może być utrudnieniem, ale na szczęście takie preparaty jak te z oferty https://osheeshop.eu/napoje-witaminowe,92,0.html sprawdzą się wówczas doskonale do uzupełnienia witamin, cynku i przede wszystkim do ugaszenia pragnienia.

Czy napoje energetyczne i napoje izotoniczne oznaczają ten sam produkt?

Izotonik zazwyczaj bogaty jest w elektrolity i nie zawiera kofeiny. Tym samym jego zadaniem nie jest pobudzenie organizmu, ale uzupełnienie takich składników jak sód, wapń, potas, magnez oraz glukoza. Dzięki temu, że są one dostępne w wodzie (na co wskazuje nazwa napoje izotoniczne), można je łatwo przyswoić nawet po ciężkim treningu, gdy nie ma się siły na jedzenie. W przypadku napojów energetycznych (często określanych energetykami) skład niestety jest mniej korzystny. W tym przypadku woda wzbogacona jest ogromną ilością kofeiny i tauryny, a do tego dochodzi sacharoza. Przez to energetyki są bardzo kaloryczne i nie każdy powinien korzystać z takiego napoju.  

Polecany napój izotoniczny

Niezależnie od tego, czy interesuje cię dieta wegetariańska, odczuwasz zmęczenie, czy po prostu chcesz zamienić zwykłą wodę na produkt izotoniczny, który można spożywać po wysiłku fizycznym, odwiedź sklep OSHEE, a znajdziesz wiele popularnych płynów w atrakcyjnych cenach. Niektóre z nich pozwalają podnieść odporność, a inne uzupełniają niedobór witamin grupy B w organizmie. Dostępne są również produkty, które wspomagają regenerację, są bogate w węglowodany lub inne składniki, jakich w danym momencie twój organizm może najbardziej potrzebować. Szczegółowe opisy poszczególnych produktów znajdziesz na stronie sklepu. Warto z niego skorzystać, aby cieszyć się z energii pochodzącej z witamin i dobrych składników.

5/5 - (2)