Co fani piłki nożnej myślą o zbliżającym się mundialu w Katarze?

209

Jest dla Ciebie w sumie obojętne to, gdzie będą rozgrywane Mistrzostwa Świata? Zawsze będziesz bowiem oglądał (w miarę możliwości czasowych) rozmaite spotkania? I to nie tylko te z udziałem kadry narodowej Polski? Nie każdy podchodzi do tego w ten sposób. Wiele osób wypowiada się bardzo negatywnie o kolejnych Mistrzostwach Świata. A niektórzy z pewnych względów chcą nawet ten turniej… w całości zbojkotować.

Kibice są zdania, że wybór gospodarza mundialu nie był uczciwy…

Takie opinie pojawiają się coraz częściej. A wszystko rozpoczęło się już w grudniu 2010 roku. Na początku tego zimowego miesiąca Katarczycy wygrali w decydującej turze głosowania ze Stanami Zjednoczonymi. Dzięki temu zapewnili sobie prawo do organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata. Świętowanie w tym państwie trwało bardzo długo. Szybko pojawiły się spekulacje, że Katarczycy przekupili działaczy, żeby wygrać głosowanie. W zamian za to miał skorzystać francuski klub PSG. Jeszcze inne światło rzucił na tę sprawę Sepp Blatter. Były przewodniczący federacji FIFA stwierdził, że na wiele osób były potężne naciski ze strony… polityków. Szwajcar wskazał na ówczesnego prezydenta Francji. Nicolas Sarkozy bardzo chciał, by to właśnie Katar wygrał. A potem osoby z tego państwa kupiły od Francji myśliwce. Bardzo drogie, ponieważ kosztowały one podobno nawet kilkanaście miliardów dolarów. Nie zaskakuje zatem, że wielu kibiców uważa, iż wybór Kataru na gospodarza Mistrzostw Świata nie był do końca uczciwy.

Fani obawiają się ustawiania spotkań…

Niestety, nie są to odosobnione opinie. Jeszcze jakiś czas temu można byłoby zarzucić komuś np. popadanie w niepotrzebna paranoję. Wczoraj jednak pojawiła się szokująca informacja. Podobno Katarczycy chcieli przekupić Ekwadorczyków, aby ci przegrali w spotkaniu otwarcia. Co ciekawe, w drugiej połowie miała paść bramka na 1:0… Jak na te wieści zareagowali bukmacherzy na mundial 2022? Chyba niespecjalnie się nimi przejęli. Wszak kursy od wczoraj znacząco się nie zmieniły. Paradoksalnie wyciek takich informacji na kilka dni przed spotkaniem może okazać się… zbawienny. Wszak główny sędzia będzie jeszcze bardziej obserwowany przez cały piłkarski świat. Tak samo, jak poszczególni zawodnicy. Jeśli ktoś myślał o „puszczeniu” meczu, to teraz dwa razy się nad tym zastanowi. W końcu ewentualne konsekwencje mogą być bardzo opłakane w skutkach. Nie da się jednak ukryć, że dla kibiców takie newsy to nic dobrego. Te wiadomości tylko potwierdzają, że przyznanie mundialu Katarowi było sporym błędem.

Niektórzy chcą zbojkotować Mistrzostwa Świata w Katarze

I to nie przez niejasności w aspekcie wyboru gospodarza w grudniu 2010 roku. Nawet nie przez to, że być może była próba przekupstwa dotycząca spotkania otwarcia. Wiele osób chce zbojkotować Mistrzostwa Świata w Katarze ze względu na to, jak są tam traktowani ludzie. Warto zaznaczyć, że w czasie budowania stadionów na mundial zginęło wielu imigrantów, którzy nie mieli zapewnionych odpowiednich warunków. Niektórzy nie mogą zaś przejść obok tej tragedii obojętnie…

5/5 - (1)