Chcesz żyć fit? To musisz mieć!

544

Jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia takie przedmioty jak butelka z filtrem czy sportowy zegarem mogą pomóc Ci w tworzeniu dobrych nawyków. Nie są one koniecznością, ale dzięki nim zdobędziesz motywację potrzebną do dbania o siebie. W co powinieneś się zaopatrzyć?

Na początek – mata treningowa!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem doskonałym wyborem może okazać się mata do ćwiczeń. Dzięki niej nie będziesz mieć już wymówki: w końcu możesz ćwiczyć we własnym domu! To pierwszy krok do stworzenia prywatnej, małej siłowni. Nie jest to drogi produkt, a powinien zostać z Tobą na długo. Pozwoli Ci na wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie, na odprężającą jogę czy na odrobinę rozciągania. Do wyboru jest wiele rodzajów różniących się m. in. grubością i materiałem. Warto zastanowić się jakiego typu treningi chcemy praktykować, żeby móc wybrać matę, która posłuży nam przez długi czas i będzie pomagać w wykonywaniu ćwiczeń, a nie przeszkadzać. 

Butelka z filtrem

Obecnie coraz popularniejsze butelki z filtrem pozwolą Ci uzupełnić pragnienie zawsze i wszędzie bez konieczności marnowania plastiku. Nie są drogie, a zmotywują Cię do regularnego picia wody. Możesz zakupić też taką butelkę, która będzie informowała o ilości spożytych płynów, a w walce o zdrowy tryb życia nawodnienie organizmu jest absolutną podstawą. Poza tym posiadanie butelki przy sobie sprawi, że zmniejszy Ci się ochota na kupowanie słodzonych napojów na mieście.

Zegarek sportowy

Choć telefony często posiadają bardzo podobne funkcje, zegarek będzie Ci regularnie przypominał o tym, ile ćwiczeń musisz jeszcze wykonać, aby zapewnić zdrowie swojemu organizmowi. Takie zegarki są popularne zwłaszcza wśród biegaczy, ale decydują się na nie również osoby spoza tej społeczności. Poza tym to przecież świetny dodatek do stroju, który łączy w sobie nowoczesny wygląd z naprawdę dużą funkcjonalnością. Zawodowy sport przy posiadaniu zegarka nie jest więc koniecznością.

Książki o sporcie… i sportowcach!

Nic tak nie motywuje, jak inspirujące historie innych. Jeśli więc czasem brakuje Ci motywacji, sięgnij po książki sportowców oraz osób związanych z aktywnością fizyczną. Dzięki temu dowiesz się, z jakimi problemami zmagają się inni i być może znajdziesz sposób na rozwiązanie własnych. Jeśli interesuje Cię poszerzenie wiedzy, wybierz zaś książki popularnonaukowe, traktujące o żywieniu lub interesującej Cię dziedzinie sportu. Czytanie to zaś dobry trening dla umysłu i jest niewątpliwie dobrym nawykiem, a przy okazji pozwoli na bardziej świadome dbanie o własny organizm, który przy doborze odpowiedniej diety i formy treningów odwdzięczy się nam po wielokroć. 

Słoiki, w których przygotujesz obiad!

Obecnie bardzo mocne są posiłki przygotowywane w słoikach. Dzięki układaniu warstw jedzenie wygląda estetycznie i fotogenicznie, ale to wcale nie jest jego główna zaleta! Takie posiłki możesz przygotować z wyprzedzeniem i przechowywać w lodówce, a jeśli gdzieś wychodzisz, wystarczy zapakować je do torby. To dobry sposób na szybki, zorganizowany, ale zdrowy tryb życia.

5/5 - (5)