Argentyna, Niemcy, a może Francja – kto ma szansę na zwycięstwo w Katarze?

218

Edukujesz się coraz mocniej w ramach tego zagadnienia? Mistrzostwa Świata w Katarze startują już za kilka dni. Wiele osób nie wie, kto jest głównym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca i zdobycia złotych medali. W tej grupie są na pewno reprezentacje Argentyny, Niemiec i Francji. Dlaczego? Co za nimi przemawia pod kątem ewentualnego triumfu?

„Ostatni taniec” Lionela Messiego?

Ten geniusz futbolu ma już 35 lat. Kolejne Mistrzostwa Świata odbędą się w 2026 roku. Mundial zostanie wówczas zorganizowany przez trzy państwa (Stany Zjednoczone, Kanada, USA). Wtedy Lionel Messi będzie miał już 39 lat. Są małe szanse, że jeszcze zagra na tej imprezie… Najprawdopodobniej to zatem dla niego ostatnia okazja, by zdobyć to trofeum. W jego bogatej kolekcji brakuje zaś tak naprawdę tylko tytułu mistrza Świata. Czy teraz się to zmieni? Na pewno MŚ 2022 typy ekspertów wskazują, że Argentyna ma spore szanse. Co przemawia za Albicelestes? Kadra narodowa Argentyny jak zawsze prezentuje się znakomicie. Teraz jednak w końcu znalazł się selekcjoner, który potrafi poukładać wszystkie „elementy” poszczególnej układanki. Chodzi o Lionela Scaloniego. Za jego kadencji Argentyna gra świetnie. W lipcu 2021 roku zawodnicy tej reprezentacji pokonali w finale Copa America Brazylijczyków 1:0. Decydującego gola zdobył Angel di Maria. Teraz taki finał i wynik nie jest wykluczony. A kibice Albicelestes mają nadzieję, że Argentyna zdobędzie pierwsze mistrzostwo Świata od 1986 roku!

Niemcy chcą wrócić na szczyt

Niemcy w 2014 roku (w czasie mundialu w Brazylii) okazali się najlepsi. W drodze po to trofeum musieli zaś uporać się m.in. z reprezentantami gospodarzy. Brazylijczycy zostali zdemolowani w półfinale. Co ciekawe, Canarinhos przegrali na swoim terenie aż 1:7. W finale zawodnicy jeszcze wtedy Joachima Loewa rywalizowali z Argentyńczykami. Ostatecznie Niemcy triumfowali 1:0. Jedynego gola zdobył w 113. minucie Mario Goetze. Cztery lata temu było zdecydowanie słabiej. Finalnie Niemcy… nie wyszli nawet z grupy. Wydaje się, że pomysł na grę Joachima Loewa po prostu się wypalił. Następcą został Hansi Flick. Czy pod jego wodzą Niemcy są w stanie znowu wrócić na szczyt? Nie jest to wykluczone. Co prawda w szeregach tej kadry narodowej nie ma wielkich gwiazd, aczkolwiek Niemcy są bardzo mocni jako kolektyw. Dlatego raczej nie zaskakuje, że ta kadra narodowa powinna liczyć się w grze do samego końca.

Francja chce obronić trofeum sprzed czterech lat

Nie można zapominać również o Francuzach. Według firm bukmacherskich, z tych trzech reprezentacji, to właśnie Trójkolorowi mają największe szanse, aby zająć pierwsze miejsce. Warto dodać, że cztery lata temu gracze Didiera Deschampsa byli najlepsi. Kadra została zaś jeszcze wzmocniona w porównaniu do tamtego okresu. Wszak powołany został Karim Benzema. Jeśli w szeregach Francji nie będzie kłótni itp. to Trójkolorowi powinni walczyć o medale na Mistrzostwach Świata w Katarze.

5/5 - (1)